Na festivaly sa neodporúča prísť s plným kufrom, treba si nabaliť veci čo najrozumnejšie, aby ste so sebou nemuseli vláčiť zbytočné veci. Zoberte si to, čo zaberie čo najmenej miesta a je to extravagantnejšie ako bežná kombinácia džínsov a trička, no pritom rátajte aj so stále sa meniacim počasím.

CENNOSTI NECHAJTE DOMA

Človeka láka, aby si najdrahšie a najkrajšie šaty obliekol práve na festivaly, kde ich môže vidieť najviac ľudí. Napriek tomu sa odporúča prísť v lacnejších a jednoduchších variantoch.

Namiesto koženej bundy si zoberte vyšúchanú rifľovú bundu, zlaté šperky a cenné hodinky nahraďte trendy bižutériou.

NAJDÔLEŽITEJŠIE JE POHODLIE

Buďte optimisti, pripravte sa na slnečné lúče, horúco a ozajstné leto. Počas koncertov budete sediac, ležiac alebo poskakujúc potrebovať „šaty na zábavu“, v ktorých sa budete cítiť pohodlne.

Takéto oblečenie sú playsuity z rôznych materiálov, krátke alebo dlhé overaly a overaly na ramienka.

Podľa toho, čím si ich doplníte, môžete dosiahnuť celkom iný efekt. K boho štýlu zvoľte vyšívané alebo kvetinové kimono, pre military vibe zvoľte nadrozmernú vojensky zelenú rifľovú bundu a ľadvinku s bagančami, k romantickému vzhľadu kvetinkovú čelenku a háčkovaný kardigán.

TOP 7 +1 FESTIVALOVÝCH OUTFITOV 2019

1. Čipkované topy a (háčkované) bikini vrchy s rifľovými šortkami

2. Oversize rifľové bundy a tuniky s nápismi

3. Boho šaty a klobúky, batikované veci – večná módy festivalov

4. Perlami a krištáľmi vyzdobené kapitánske klobúky

5. Kovové, retiazkové outfity farebnými lesklými šatami

6. Kockované a pásikavé nohavice na traky a (jedny traky môžu visieť) s krátkym topom

7. Priesvitné plážové topy imitujúce zvieraciu kožu

+1. V prípade daždivého počasia farebné gumáky s dlhým neónovým pršiplášťom

OKREM ZÁKLADNÝCH KUSOV

Všetko, čo by ste si neobliekli počas bežných dní, ale napriek tomu sa vám to páči môže byť dokonalým festivalovým outfitom. Ak ste sa rozhodli, čo budete tento rok nosiť, pripravte si na každý deň 1-2 outfity.

Dbajte nato, aby to boli menej krčivé a rýchlo schnúce kusy, ktoré sa môžu poskladať do malých veľkostí. V prípade chladného počasia si treba vziať bundu alebo pulóver, hrubé kusy zaberajú príliš veľa miesta.

Ak chcete vyčnieť z davu svojou obuvou, spomedzi sandálov, tenisiek a členkových čižiem sú tento rok trendové dlhé čižmy na platforme. Sú obrovské a ak ich práve nenosíte, priviažte si ich na bok svojho ruksaku.

Štipcami, sponkami, gumičkami a slnečnými okuliarmi a šatkami môžete veľmi rýchlo zmeniť svoj vzhľad a šatku môžete využiť aj ako ochranu proti prašnosti. Tieto doplnky zaberajú málo miesta a môžete si ich zobrať so sebou hocikoľko.

Namiesto kabeliek si zvoľte crossbody varianty  a tento rok sú znova v móde ľadvinky, aby ste mali voľné ruky a cennosti boli vo väčšom bezpečí.

Ešte niečo: Nikdy si nezabudnite zobrať so sebou opaľovacie mlieko!

leszekglasner | Adobe Stock

Autor

Redakčná rada OTTO Blogu

Redakčná rada OTTO Blogu

Na OTTO Blogu každý deň nájdete inšpirácie o móde, domácnosti a životospráve. Vyhľadáme pre vás tie najnovšie trendy z oblasti módy alebo bytového dizajnu. Ponúkneme vám správy a novinky, užitočné tipy a rady ohľadom životosprávy, a zároveň predstavíme aj must -have kúsky danej sezóny.