Červená, hnedá a žltá sa stávajú dominantnými farbami po každom letnom období, a to nielen v prostredí stromov zbavujúcich sa lístia, ale aj vo svete módy. Odtiene sa samozrejme menia z roka na rok, niekedy utlmenejším a niekedy výraznejším smerom.

Minuloročné zemité farby a prirodzené zvieracie vzory teraz strieda ohnivo červená, bordová, čokoládovo hnedá, kávovohnedá, horčicovo žltá, okrová, borovicovo zelená, kaki a tmavozelená farba. Ako nezvyčajné jesenné farby sa objavia sýto ružová a oranžová, z letného obdobia pretrvávajú aj neónové farby, no a pre tých, ktorým menej pristanú, ostávajú dobre osvedčené farebné odtiene svetlofialovej, modrej a zelenej.

Zaujímavosťou jesennej módy je monochromatický štýl, teda jednofarebné oblečenie od hlavy až po päty, čo sa uplatňuje aj na doplnky. Tento outfit môže zlyhať vo viacerých bodoch, ale predovšetkým, ak je príliš úzky. V tejto sezóne totiž vo farebných trendoch dominujú voľné, pohodlné odevy a kabáty. Ak sa nám zdá monochromatický štýl príliš monotónny, v rámci jednej farby si môžeme vybrať trošku odlišné odtiene na spodok a na vrch alebo môžeme rozbiť jednoliaty efekt napr. čiernym opaskom.

Na jeseň bežného roka budeme nosiť všetky odtiene zelenej: od modrej až po tmavozelenú. 

Efekty 80. rokov s ramennými vypchávkami a uplynulých rokov sa naraz prejavujú v sezóne: ako farby, tak aj tvary sa stávajú unisexovými. Od minulého roka sa ešte stále drží zamat, najmä kvetinové vzory, čo sa môže nosiť aj v dĺžkach až po zem. Ak je toho už priveľa, vyberte si dlhú kvetinovú sukňu s čižmami na vysokom podpätku, s hnedým alebo čiernym pleteným rolákom na zjemnenie výsledného efektu.

Object Nohavice v štýle Marlene 47,99 Eur | Object blejzer 69,99 Eur | Aniston by BAUR sukňa 27,99 Eur | s.Oliver Členková obuv 53,99 Eur

Jedným z trendov jesene 2019 je aj „postoj konca sveta“, ktorý sa prezentuje najmä oblečením v kombinácii s čiernou kožou, nitmi, kovom a zipsom. Na týchto odevoch sa miestami objavia aj klasické tvídové kocky. „Móda prežitia“ zahŕňa aj jesenné komplety vo vojenskom štýle s obrovskými bočnými vreckami, v odtieňoch zelenej a hnedej pripomínajúcich uniformy armády.

Pokiaľ ide o farby, nemôžu sa vynechať ani doplnky: tento rok, oproti uplynulým, budú strieborné a zlaté retiazky / bižutéria výrazne hrubšie, dlhšie, nápadnejšie, či už je reč o dámskych alebo pánskych šperkoch.

Only Krátky kabát »SELENA« 69,99 Eur | heine Retiazka 24,99 Eur | GUIDO MARIA KRETSCHMER Kožená bunda 219,99 Eur |  heine Retiazka 29,99 Eur

Autor

Redakčná rada OTTO Blogu

Redakčná rada OTTO Blogu

Na OTTO Blogu každý deň nájdete inšpirácie o móde, domácnosti a životospráve. Vyhľadáme pre vás tie najnovšie trendy z oblasti módy alebo bytového dizajnu. Ponúkneme vám správy a novinky, užitočné tipy a rady ohľadom životosprávy, a zároveň predstavíme aj must -have kúsky danej sezóny.